بازی کودک

بازی کودک

خانه بازی کودک جزیره ماداگاسکار محیطی امن و مفرح برای کودکان ایجاد می کند تا کودکان در اینجا بتوانند با یکدیگر بازی کنند و در طی این بازی موارد مختلفی یاد بگیرند. بازی کودکان اهمیت بسیار بالایی در رشد ذهنی و فکری آن ها دارد. برای یک کودک، در هر سنی که باشد، بازی کردن تنها یک تفریح و سرگرمی نیست، بلکه بازی کودک می تواند تعاملات و موضوعات مختلفی را به آن ها یاد دهد. در ادامه‌ی این مقاله به معرفی مزایای بازی کودکان خواهیم پرداخت.

خانه بازی کودک جزیره ماداگاسکار

 

چرا کودک باید بیشتر بازی کنند؟

۱- بازی کودکان باعث افزایش اعتماد به نفس و خیال پردازی آن ها می شود

۲- بازی کودکان باعث تقویت توانایی های حرکتی و ورزشی آن ها می شود.

۳- بازی کودکان توانایی های اجتماعی و کار تیمی را در آن ها افزایش می دهد.

۴- بازی کودکان ارتباطات عمیق و محکمی بین کودک و والدین ایجاد می کند.

۵- بازی کودکان آن ها را شادتر می سازد.

خانه بازی کودک در کرج ماداگاسکار

خانه بازی کودک در کرج ماداگاسکار

۶- بازی کردن باعث می شود کودکان خلاق تر  باشند.

۷- بازی کودکان نقش چشمگیری در رشد فکری و سلامت ذهنی آن کودک دارد.

۸- کودکان در حین بازی یاد خواهند گرفت تا چطور با دنیای اطراف خود تعامل ایجاد کنند،‌ قواعد فیزیکی دنیا را یاد بگیرند و با انسان های بالغ اطراف ارتباط ایجاد کنند.

۹- بازی کودکان باعث افزایش و تقویت قدرت تصمیم گیری در آن ها خواهد شد.

‍۱۰- کودکان از طریق بازی کردن قادر خواهند بود تا نقاط قوت و علایق خود را پیدا کنند.

۱۱- بخش زیادی از بازی کودکان با همراهی بزرگسالان انجام می شود. بزرگسالان به مراحل انجام بازی نظارت دارند و در طی این بازی ها کودک قوانین بزرگسالان را یاد می گیرند، کنش های اجتماعی را تمرین می کنند.

۱۲- بازی کودکان باید فعالانه باشد. برخلاف سرگرمی های منفعلانه، بازی باعث می شود تا کودکان بدن هایی سالم داشته باشند. به صورت کلی، این بازی ها، به خصوص در حالت گروهی، توانایی های جسمی کودک را تا حد بسیار زیادی تقویت خواهد کرد.

۱۳- بازی با کودکان، علاوه بر مزایایی که برای خودِ کودک به همراه دارد، برای والدین نیز مفید خواهد بود. والدین در حین بازی با کودک مسائل بسیار بیشتری را در مورد کودک خود یاد خواهند گرفت. این مسائل می تواند شامل سلایق، ترجیحات، توانایی ها، نکات شخصیتی و … درباره‌ی کودک باشد. به صورت کلی، بازی کردن بهترین شرایط برای والدین را ایجاد خواهد کرد تا کامل ترین و بهترین تعامل را با کودکان ایجاد کنند.

 

منابع

https://www.theglobeandmail.com/life/health-and-fitness/health-advisor/five-great-reasons-why-you-should-encourage-your-kids-to-play/article17283000/

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید