مرکز استعدادیابی در کرج

مرکز استعدادیابی در کرج

به نقل از مرکز استعدادیابی در کرج خوشبختانه نیازی به تست های گران قیمت برای اینکه بفهمید فرزندتان به چه فعالیت هایی گرایش دارد نیست.

روشهای استعدادیابی کودک شما در شهر مشاغل جزیره ماداگاسکار به رایگان موجود است. مرکز استعدادیابی در کرج بسیار کم است اما ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا با فراهم آوردن فضایی کارآمد،پویا و شاد با روشهای جدید و نوین روز دنیا امکانات استعدادیابی کودک شما را در کرج فراهم کنیم.

استقبال بینظیر شما عزیزان باعث افتخار این مجموعه بوده و این را نشانه خوبی از آگاهی خانواده از اهمیت توجه به آینده کودک از همان روزهای ابتدایی حضور در جامعه میدانیم و دلیل مباحات مرکز استعدادیابی جزیره ماداگاسکار  است که شما را در این امر مهم یاری میکند.

هوارد گاردنر اولین کسی بود که استعدادیابی کودکان را مطرح کرد او اولین کسی بود که اعلام کرد همه کودکان باید از سنین کودکی تحت کنترل باشند تا بتوانید استعدادهای آنها را تشخیص دهید

هوارد گاردنر می گوید: استعداد ذاتی است و در ۳ سالگی و ۳۰ سالگی استعداد در ما یکی است.وی عدد IQ را کشف کرد و در این زمینه بسیار تحقیق بعمل آورده است.

“ما در شهر مشاغل جزیره ماداگاسکار با حداقل هزینه هوش

و استعداد کودک شما را میسنجیم و در مسیر درست هدایت میکنیم”

همین حالا با ما تماس بگیرید 

 

استعدادیابی یعنی چی؟

استعدادیابی کشف توانایی های بالقوه است که بطور ذاتی در هر شخص وجود دارد و با پرورش و تمرین دادن آن، رشد میکند و با بی توجهی به آن کوچک میماند و شما بزرگ میشوید.

تعلیم و رشد استعداد باعث رضایتمندی و خشنودی فرد میشود و ارائه این استعدادهای میتواند یک جامعه را خشنود کند و در رشد تعالی آن جامعه قدم بردارد . از آنجایی که گفتیم استعداد ذاتی است پس از ابتدای کودکی همراه ماست و والدین ما باید هوشیار بوده و با تعلیم و تربیت درست استعداد کودک مسیری روشن را برای او باز کنند.

مطمئن باشید هیچ تفاوتی میان استعداد ۲ سالگی شما و ۵۰ سالگی شما وجود ندارد ولی تفاوت فقط در زمان اهمیت دادن شما و والدین شما به این موضوع مهم دارد.آیا تا بحال به این فکر افتاده اید که استعداد کودک خود را پیدا کنید آیا روشی برای انجام این کار میشناسید؟ آیا میدانید ما در کشور خود مشاوران کودک داریم که با روشهای مختلف و با هزینه های بسیار کم استعداد کودک شما را کشف میکنند؟

آیا کودک ۳ تا ۶ ساله را میتوان استعدادیابی کرد و آیا این کار صحیح است؟

به نقل از استادان بزرگ در این حوزه استعداد یابی را می توان از ۳ سالگی برای کودک شروع کرد. فراموش نکنید استعدادیابی یک  فرآیند و یا پروسه است. این فرایند و پروسه حداقل یک سال زمان میبرد و شما نمیتوانید در مدت کوتاهی تشخیص درستی از استعداد فرزند خود داشته باشید.

کودک سه ساله که وارد مرکز استعداد یابی میشه حداقل یکسال برای تجربه کردن، آموختن و جنبه های مختلف محیط اطراف را دیدن، شنیدن و با حواس مختلف پنجگانه تجربه کردن در کنار مجموعه هست.

چرا یک فوتبالیست میتواند عملکردی عالی داشته باشد و دیگری با وجود تمام امکانات نمیتواند؟ آیا این ربطی به استعدادیابی دارد؟

این افراد بصورت طبیعی از استعداد انجام آن کارها برخوردار هستند و البته با کسب دانش و مهارت مرتبط با استعدادشون هست که باعث شکوفایی بیشتر آن ها می شود.

سخت کوشی خود گزینه ای مکمل هوش و استعداد ذاتی است.

هنگامی که یک شخص میتواند یک کار را چندین بار به بهترین شکل ممکن انجام بدهد  یعنی این فرد در انجام این کار توانایی های خاصی دارد؛ یعنی این آدم برای این کار ساخته شده و همیشه از انجام این فعالیت احساس غرور و قدرت می کنه.

اعتماد به نفس و عزت نفسش مرتباً بالاتر میره، این ویژگی افرادی هست که کارها رو در حد عالی می توانند انجام دهند.

استعدادیابی کودک جانسون اوکانر

اقای جانسون اوکانر خیلی قبل تر از گاردنر مساله استعدادیابی را مطرح نمود و همیشه میگفت که خودش قربانی استعدادیابی نشدن است و می گفت اگر در کودکی استعدادیابی شده بودم، قطعا زندگی بهتری را تجربه می کردم.

او متولد سال ۱۸۹۱ بود و فارغ التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه هاروارد و دانشمند در ریاضیات و ستاره شناسی اما دست بر غذا و سرنوشت زندگی او را به سمت صنعت و کارخانه ی جنرال الکتریک برد و در واحد مهندسی برق جنرال الکتریک مشغول فعالیت شد، وی در سال ۱۹۲۲ به عنوان مهندس منابع انسانی کار استعدادیابی کارمندان جنرال الکتریک را بر عهده گرفت.

تجانسون میگفت شما فقط جایز به انجام کاری هستید که عاشقانه آنرا دوست دارید. او با مدیران بالا دستی جنران موتورز وارد مذاکره شدند و آن را مجاب کردند که کارمندان در جایگاهی به کار گرفته شوند که احساس بهتری دارند و آدم های موثرتری هستند پس در نتیجه محیط کار پویاتری خواهند داشت که نتیجه آن خروجی بهتر و بیشتری در مجموعه جنرال موتورز خواهد بود..

یکی از تفاوتهای عمده جانسون اوکانر با هوارد گاردنر این هست که متاسفانه آقای اوکانر استعدادیابی را برای بزرگسالان در زمینه استعدایابی شغلی به کار بردند. درحالی که هوارد گاردنر از پیش دبستانی و مدرسه کار استعدایابی کودکان را شروع کرده است.

قطعا مشخص است که اگر کار استعدادیابی کودکان از مراحل ابتدایی کودکی او شروع شود قطعا مسیر مستقیم تر و کم اشتباه تری را کودک طی خواهد کرد و به عبارت دیگر در مسیر صحیح تری قرار می گیرد. در این صورت هزینه وقت، انرژی، تلاش، کوشش و مالی خانواده ها به حداقل می رسد.

روشهای استعدادیابی کودکان شما

در اینجا به تعدادی از کارهایی که خود والدین میتوانند انجام بدهند تا کمی با استعدادهای کودک خود آشنا بشوند میپردازیم البته شاید شما بتوانید استعداد کودک خود را کشف کنید اما پرورش استعداد یک روش بسیار تخصصی است و نیاز به دانش آکادمیک دارد.

قوه تخیل و روان کودک را آنقدر فعال و تحسین کنید که خودش فعالیت هایی که علاقه دارد را بشناسد و آنهارا تمرین کند؛بدون اینکه کسی چیزی به آنها بگوید. تنها کاری که باید بکنید، این است که مشاهده کنید.

روند استعدادیابی کودک شما در خانه کودک ماداگاسگار کرج

۱. فعالیت های کودک خود را تماشا کنید

آیا فرزند شما به طور طبیعی علاقه به فعالیت های گروهی را دارد یا بیشتر فعالیت های تکی را می پسندد؟

آیا معمولاپرجنب و جوش است یا که اکثر اوقات درگوشه ای می نشیند؟

اول از همه سراغ کدام یک ازاین وسایل می رود:

دفتر نقاشی، تبلت، یا اسکوتر ؟ تماشای اینکه فرزندتان چه چیزی را برای خود انتخاب می کند، باعث می شود که دریابید استعدادش در کدام زمینه بیشتر است.

در مرکز استعدادیابی کودک جزیره ماداگاسکار شما میتوانید با زیر نظر گرفتن کودک خود در ارتباط برقرار کردن با کودکان دیگر، میزان جنب و جوش کودک و … کودک خود را آنالیز کنید و یا با سپردن به مشاوران کودک ما، در مرکز استعدادیابی در کرج / جزیره ماداگاسکار به توانایی ها او پی ببرید و با کلاسهای آموزش مهارت کودک آنها را در مسیری درست هدایت کنید.

در خانه بازی و مرکز استعدادیابی کودک ما با داشتن تمامی ابزار و وسایل بازی میتوانیم شاهد عملکرد کودک باشیم و لنرا زیر نظر بگیریم خانه بازی کودک هم جای بازی کردن آنهاست هم فضای سنجش استعداد کودک شما زیرا ما اعتقاد داریم در پس بازی های کودکانه تحلیلهایی وجود دارد که با کشف آنها میتوانیم به مسیر آینده انها کمک کنیم و انها را در بهترین شرایط زندگی قرار بدهیم.

 

مرکز استعدادیابی در کرج / جزیره ماداگاسکار

 

2. حق انتخاب هایی واقعی به او بدهید

این مسئله قابل درک است: شما می خواهید که فرزندتان موسیقی را دنبال کند، پس او را در کلاس های آموزش نوازندگی پیانو ثبت نام می کنید. اما واقعا این چیزی است که خود کودک به آن علاقه دارد و استعدادهایش در آن زمینه نهفته شده اند؟اگر از خوانندگی و طبل زنی خوشش آمد چه؟ و یا اگر بیشتر درگیر نوازندگی شد؟ یا حتی اگر تنها به موسیقی گوش دهد و فعالیت دیگری نکند؟ بچه ها تبدیل به کسانی می شوند که باید بشوند، نه کسیکه شما می خواهید باشند. کلید موفقیت این است که اجازه دهیدفرزندتان ار زوایای مختلف، فعالیت های مختلفی را تجربه کند تا بلاخره بیابید به کدام بیشتر جذب میشود.

مثلا اگر فکر می کنید که کودکتان می خواهد، اورا درکلاس های پیانو ثبت نام کنید، ولی به او بگویید که اگر بعد از شش ماه آموزش و نواختن پیانو ازآن لذت نمی برد، می تواند ساز خود را تغییر دهد. یا اصلا سراغ فعالیت دیگری رود. در مرکز استعدادیابی کودک ما با طراحی منحصر بفرد مجموعه که شامل یک شهر کوچک با تمام مشاغل مختلف میباشد تمام امکانات لازم را برای مشاهده کودک و بررسی تمایل و استعداد او را در اختیارش میگذاریم تا احتمالات ما بسیار بیشتر به واقیت نزدیک باشد.

بطور مثال ما در مرکز استعدادیابی خود یک اتاق مجهز به آلات موسیقی داریم که کودک میتواند تمام آنها را بنوازد و مربیان مشاهدات خود را یاداشت میکنند و به متخصص استعدادیابی میدهند تا آنها نیز با انجام تعدادی تست استعداد کودک را در دام میندازند.

 

3. علاقه هایش را تایید و تحسین کنید.

شاید فکر کنید که بازی های ویدیویی تنها اتلاف وقت هستند، اما اگر فرزندتان علاقه به گرافیک، انیمیشن، داستان پردازی، و حل مشکلات دارد، این فعالیت ها می توانند استعدادهای ذاتی او را تسریع و بهبود بخشند. معمولا والدین فعالیت ها را به صورت بیش از حد جامع، دسته بندی می کنند که باعث می شود بسیاری از جزئیات را از دست بدهند. بجای نقد کردن مهارت فرزند خود، او رابا گفتن:

” متوجه شدم که به بازیهای ویدیویی علاقه داری و خیلی هم خوب عمل می کنی؛ آفرین “

تحسین کنید. تنها گفتن اینکه این فعالیت اتلاف وقت است، ممکن باعث سرکوبی اراده کودک برای دنبال کردن علاقه هایش شود.

مرکز استعدادیابی در کرج / جزیره ماداگاسکار

مرکز استعدادیابی در کرج / جزیره ماداگاسکار

 

4. ابراز تشویق

اگر فرزند شما زمانی که از مدرسه بازگشت، دفترش را درآورد و بدون هیچ دلیل خاصی شروع به نوشتن داستانی کوتاه کرد، شایدبسیار خوشحال و هیجان زده شوید.

اما اگر دیدید که او نشست و شروع به طراحی و نقاشی انیمیشن کرد چه؟ یا چیستان نوشت چه؟ اگر ساعت ها صرف مشغول طراحی پازل کلمات شد چه؟ به هر نحوی که می توانید او را تشویق کنید! اگر علاقه به نوشتن دارد و شما او را به این کار تشویق کنید، ارتباط نزدیک تری با شما پیدا خواهد کرد.

اما درست زمانی که یک کودک احساس محدودیت و سانسور شدن بکند، ممکن است دست از بروز دادن خلاقیتش بردارد. رویکرد آموزشی مرکز استعدادیابی مجموعه ماداگاسکار روش های_اسکوپ است.

بازی در های_اسکوپ یک عنصر اساسی،اصلی و مرکزی است و زندگی و کار کودکان بازی است. در های اسکوپ باید در بازی کودکان مشارکت کرد در واقع مربیان در ارتفاع کودکان قرار میگیرند یعنی در کنار آنها میشینند و جزیی از بازی آنها میشوند سپس بازی را در جهتی میبرند تا مطالب مورد نظر را طی بازی به کودکان آموزش دهند در واقع مربی هم تبدیل به یک کودک میشود تا در کنار سایر کودکان بازی کند و تجربه کسب کند.

هیچ آموزش مستقیم و اجبار در کار نیست ،در شیوه آموزش ما اولویت شادی ،روان سالم ،بازی است و در جایگاه بعدی آموزش قرار میگیرد ، در هایاسکوپ اولویت، احترام به کودک (روان،عمل،رفتار) است

 

5. خودتان را فراموش کنید

اگر کودکتان فعالیتی که شما دوست دارید یا دوست داشته باشد یا نداشته باشد، نباید تاثیری برروی شما بگذارد. یادتان باشد که علایق، تعصب، و عقیده هایتان را کنار بگذارید. بهترین کار این است که به فرزندانتان حق انتخاب بدهید، اورا محدود نکنید و مورد تشویق قرار دهید.

کتاب ها کافی نیست، آموزش را به دنیای واقعی ببرید. نقش شغل های مختلف را با کودکان بازی کنید، نمایش دو نفره داشته باشید، کودک را با جامعه آشنا کنید. در کلامتان به همه شغل ها و افراد احترام بگذارید. بازی را باید «جدی» گرفت.

ما عاشق همه کودکان دنیا هستیم

تهیه شده توسط:

خانم دکتر الهام زارع مدیر و مشاور مرکز استعدادیابی در کرج / جزیره ماداگاسکار

سرکار خانم سحر مددیان مدیر آموزش مرکز استعدادیابی در کرج / جزیره ماداگاسکار

سرکار خانم رویا ریاضی مشاور آموزش کودک مرکز استعدادیابی در کرج / جزیره ماداگاسکار

منبع: https://www.rfdtv.com/story/12384532/how-to-find-your-childs-talent

دیدگاه ها (۵)

  1. […] می­خوابد و یا در تکنولوژی غرق هستند، کودک سه ساله من در مراکز استعدادیابی یا مجموعه های بازی در حال یادگیری هجی کردن، قافیه، […]

  2. […] و یا در تکنولوژی غرق هستند، کودک سه ساله من در مراکز استعدادیابی یا مجموعه های بازی در حال یادگیری هجی کردن، قافیه، […]

  3. […] و یا در تکنولوژی غرق هستند، کودک سه ساله من در مراکز استعدادیابی یا مجموعه های بازی در حال یادگیری هجی کردن، قافیه، […]

  4. علی مهر ۱۴, ۱۳۹۸

    عالی بوووود

  5. حسین مهر ۱۸, ۱۳۹۸

    بسیار مطلب جالب بود

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید